Jsou dostupné v kapacitách 100 kN a 300 kN*.

S vyššími kapacitami přichází řada nových funkcí zaměřených na odolnost, ergonomii a zjednodušení mechanického testování.

Postaveno pro výkon a navrženo pro výdrž.

Instron řady 3400 a 6800 poskytují novou dimenzi výkonu a výdrže. Díky patentovanému proudění vzduchu a těsnění došlo ke snížení pronikání nečistot. Rám stroje byl zpevněný proti šokům a vibracím, umožňující nepřetržité testování při maximální jmenovité kapacitě rámu. Byly navrženy další konstrukční kroky pro bezpečné umístění vnitřního elektrického a mechanického hardwaru mimo testovací oblast, zatímco na kovový pracovní povrch o tloušťce 12 mm byl pro dlouhou životnost nanesen oděruvzdorný povlak.

Obě řady disponují bezúdržbovými a bezuhlíkovými AC servomotory podporující nepřetržité cyklické a creep testování po dobu až 10 dnů. Řada 3400 poskytuje sběr dat rychlostí  až 1000 Hz a řada 6800 rychlostí sběru dat až 5000 Hz. Tím je zajištěno, že žádná událost nebude zmeškána.

Tyto vylepšení univerzálního zkušebního stroje poskytují fungování systému dnes i v budoucnu.

Uživatelská bezpečnost

Nejčastěji dochází k nehodám během nastavení testu. Společnost Instron přijala výzvu snížit míru opakování nehodovosti díky systému Ochrana operátora (Operator Protect). Ta je přihlášena k patentování spolu s bezpečnostním koučováním. Operator Protect a Safety Coaching jsou zabudovány do řady 3400 a 6800 a jsou navrženy tak, aby omezovaly pohyb stroje během nastavení testu a zároveň poskytovaly vizuální upozornění na stav stroje operátorovi a přihlížejícím.

Pokud je systém v režimu nastavení, je k dispozici několik nových funkcí snižující riziko nehody.

Rychlost pohybu příčníku je omezena, sada Smart-Close Air omezuje tlak v čelistech na uchopení nízkou silou, na předem definovanou bezpečnou úroveň. Safety Coaching využívá osvětlení systému a barevně označený okraj kolem softwaru. Tím vizuálně indikuje, že stroj je v bezpečném režimu provozu. Jakmile je operátor připraven zahájit testování, virtuální tlačítko umožňuje zaktivovat plnou rychlost příčníku, možnost plného přítlaku a spouští vizuální signály upozorňující na odstranění bezpečnostních limitů. Pohyb systémů u řady 3400 je ovládán z přepracovaného ovládacího panelu. Řada 6800 přináší nový ergonomický handset, umožňující ovládat stroj z určité vzdálenosti.

Uživatelský komfort

Pro zlepšení pohodlí obsluhy jsou nové systémy řady 3400 a 6800 k dispozici s možností vysoké základny. Tato vysoká základna posouvá testovací platformu do ergonomické výšky a přidává prostor pro skladování. Řada 3400 a 6800 mají zcela nový design základny poskytující operátorovi snadný přístup do testovacího prostoru pro montáž přípravku a pohodlný dosah na ovládací panel nebo handset u řady 6800.

Testování opakovatelnosti

Všechny systému řady 6800 jsou vybaveny funkcí automatického určování polohy. Ta si pamatuje předem přiřazené počáteční místo pro přiřazenou testovací metodu. Při použití testovací metody s předem nakonfigurovaným automatickým polohováním se operátorovi zobrazí obrázek přiřazených přípravků, připomene se mu nastavení limitů pojezdu a je mu oznámeno kdy a kam se příčník posune po zahájení testu. Cílem automatického určování polohy je zlepšit opakovatelnost dat a snížit chyby při testování.

Zmírňování kolizí

Řady 3400 a 6800 jsou vybaveny novým systémem pro zmírňování kolizí, pomáhající redukovat náhodné poškození zařízení či vzorku. Povolení systému zmírňování kolizí umožňuje systémům nepřetržitě kontrolovat sílu během krokování a návratu automatickým zastavením pohybu příčníku při detekování neočekávané síly.

* 300 kN model je dostupný pouze pro řadu 6800.