HYDRAULICKÉ KLÍNOVÉ ČELISTI
Hydraulické klínové čelisti se vyznačují otevřenou přední konstrukcí, která usnadňuje snadné nakládání velkých vzorků. Tato série pojme kulaté vzorky do průměru 90 mm (3,54 palce) a ploché vzorky do tloušťky 90 mm (3,54 palce) s kapacitami od 300 kN (67 500 lbf) do 2 000 kN (450 000 lbf).

 

Tyto čelisti jsou zvláště vhodné pro průmyslová prostředí, kde se mohou vyskytovat prach a kovové třísky, a mají ochranné protiprachové kryty, které snadno přilnou k ploškám a chrání pohyblivé povrchy. Volitelné desky adaptéru poskytují efektivní způsob montáže řetězců sekundárního zatížení pro testování s nižší kapacitou nebo jiné upnutí bez odstranění většího úchopu.

ZÁSADA PROVOZU
Tyto rukojeti se ovládají hydraulicky pomocí ručně otočeného knoflíku na přední straně čelisti. Tělo čelisti se během zavírání nebo otevírání nepohybuje. Hydraulické napájení je typicky z hlavního rámu stroje prostřednictvím uchopovacího dílčího potrubí. Čelisti obsahují oddělitelné vložky držené v nosiči čelistí, které se snadno instalují bez nutnosti dalšího mazání při výměně čelistí. Tělesa čelistí jsou opatřena mazivem, které v případě potřeby umožňuje snadné domazání nosiče. W-5380 a W-5390 jsou vybaveny magnetickým sedlem.

ROZSAH APLIKACE
Typ zatížení: tah, * Nevhodné pro zkoušky nulovým / zpětným napětím nebo únavové zkoušky
Materiál vzorku: kovy
Tvary vzorků: ploché, kulaté

 

 

Zkušební stroje Instron