TLAČNÉ DESKY
Pro univerzální, dynamické a únavové zkušební stroje
Tlačné desky se používají k provádění kompresních testů na široké škále materiálů a komponent. Jsou-li instalovány v univerzálním testovacím stroji, umožňují provádět celou řadu testů k určení modulu komprese, pevnosti v tlaku a meze kluzu v tlaku.

Princip činnosti

Snadná instalace, lisovací desky řady 2501 jsou přesně opracované přípravky, které jsou navrženy pro rovnoměrné rozložení tlakových zatížení během zkoušky. Tyto desky mají tvrzený povrch (Rockwell HRC 58/60) pro tlakové zkoušky, při kterých je rozhodující rovnoměrné rozložení napětí.

 

 


Rozsah použití

Typ zatížení: Statická komprese, cyklické zkoušky komprese-komprese
Materiál vzorku: Pěna, plasty, kovy, slitiny, obaly, dřevo, kompozity, keramika a jiné materiály
Tvary vzorků: čtvercové, válcové kostky, komponenty

 

Klíčové vlastnosti

  • Velikosti a nosnosti - Zatímco desky 50 mm a 150 mm jsou nejběžnější, řada 2501 je nabízena v rozmezí velikostí mezi 25 mm - 300 mm a kapacitou mezi 50 N - 600 kN.
  • Soustředné prstence - Abychom operátorovi pomohli na deskách s větším průměrem, jsou na desky o průměru 150 mm až 300 mm vyleptány laserem pomocné soustřednéh kružnice, aby se usnadnilo centrování vzorku.
  • Montáž LVDT - Okraj desky má opatření pro připojení volitelných snímačů posunutí, což vám umožní měřit přímý posun mezi dvěma stejně velkými deskami během zkoušky.
  • Design pojistné matice - Navrženo pro snadné utažení rukou, aby se eliminovala vůle.

Zkušební stroje Instron