V roce 2023 přichází nová řada MeltFlow testerů, generace MFi Series

 

Nová řada plastometrů INSTRON - MeltFlow testerů MFi Series nabízí vše, co potřebujete k testování indexu toku taveniny.

Ideální pro provádění testů dle ISO 1133, ASTM D1238 metody A, B i C.

Teplota až do 450 °C, přesnost posunu pístu až 0.02 mm, snadné čištění, 7" barevný dotykový display pro snadné ovládání, to vše pro maximální efektivitu laboratoře a minimalizaci chyb.

K dispozici ve variantách MFi 5 a MFi 7.

 

Specifikace MFi 5

Specifikace MFi 7Generace CEAST

 

Zkoušečky toku taveniny CEAST společnosti Instron® jsou speciálně navrženy pro snadné a přesné měření rychlosti toku taveniny (MFR) a rychlosti toku taveniny (MVR). CEAST Melt Flow Testers sahá od systémů, které provádějí jednoduchý manuální testovací postup, až po poloautomatické testovací systémy provádějící více váhových testů. Naši testeři splňují normy ASTM a ISO.

Přehled
Všestranné CEAST MF20 a CEAST MF30 jsou systémy s jednou hmotností, které jsou ideální pro provádění zkoušek podle ISO 1133 a ASTM D1238 Postupy A, B, C. V souladu s požadavky ISO 1133-2 mohou provádět spolehlivé zkoušky také na komoditních materiálech jako na nejcitlivějších speciálních materiálech citlivých na teplotu a vlhkost. K dispozici je mnoho různých možností: od kontroly primárních testů po integrovaná řešení automatizace testů.

CEAST MF20 je nabízen jako základní stroj, který lze konfigurovat s řadou možností. Můžete přidat digitální kodér s vysokým rozlišením (pro měření MVR podle postupu B a C), ruční nebo motorizované zařízení pro řezání taveniny pro přesné stanovení hustoty taveniny a motorizovaný zvedák hmotnosti. Výběrem nového manuálního voliče hmotnosti můžete mít neustále nainstalovanou a dostupnou sérii 8 zkušebních hmot a rychle vybrat požadovanou pro svůj test - bez manipulace s hmotami.

CEAST MF30 zahrnuje digitální kodér s vysokým rozlišením a zvedák váhy řízený pomocí N / C. Zvedák je vybaven integrovaným siloměrem pro kontrolované zhutňovací a proplachovací operace, což významně zlepšuje opakovatelnost a úsporu času (není k dispozici pro MF20). Stroj může být vybaven ručním voličem hmotnosti, zařízením pro řezání taveniny a všemi dalšími možnostmi MF20.

 

 

CEAST MF20 a MF30 - hlavní vlastnosti a výhody
Ergonomický a kompaktní design pro snadné a bezpečné testování, servis a údržbu
Přesnost a stabilita při vysokých teplotách podle ISO 1133-2
Snadno ovladatelné palubní rozhraní pro přesné provedení testu
MVR se získáním až 40 datových bodů pro jeden test (s kodérem)
Široká škála hmot určených pro všechny zkoušky materiálů: od rychle tekoucích hlavních dávek až po vysoce viskózní pryžové nebo plněné materiály
Vedená konstrukce pístu pro přesné umístění do hlavně
Standardní karbid wolframu a speciální matrice pro specifické standardy
Rychlé uvolnění a zajišťovací mechanismus
Siloměr pro kontrolované zhutňování a čištění materiálu (pouze u MF30)
Robustní mechanický design, modularita možností pro přizpůsobení a upgrade vašeho systému


CEAST MF20 a MF30 - doplňky
Vysoce přesný kodér pro měření MVR (součástí MF30)
Rychlý a přesný zvedák pro automatickou aplikaci testovací hmoty (součástí MF30)
Ruční volič hmotnosti, aby nedocházelo ke změně manipulace s velkou hmotou a změnám konfigurace
Uzavírací zařízení, aby se zabránilo toku materiálu během předehřívání
Měřidla Go / No-go pro kontrolu tolerance die
Dusíková deka pro testování hygroskopických materiálů
Kyselinovzdorná verze pro chemicky agresivní materiály
Ruční nebo motorové řezací zařízení extrudátu
Integrované zařízení pro automatické čištění sudu
Software CEAST Visual Melt pro ukládání a analýzu výsledků s grafickými schopnostmi
Nová možnost manuálního výběru závaží
Integrovaný ruční výběr hmotnosti, který je k dispozici pro CEAST MF20 a MF30, zjednodušuje konfiguraci a testování a zajišťuje vynikající bezpečnost obsluhy. S minimálním fyzickým úsilím není třeba manipulace s těžkou hmotou a konfigurace stroje zůstává vždy stejná. Standardní sada hmot umožňuje následující zkušební podmínky: 0,325 (hmotnost pístu) - 1,2 - 2,16 - 3,8 - 5 - 10 - 12,5 - 21,6 kg (hmotnostní tolerance +/- 0, 5% podle mezinárodních standardů, s extrémně snadnou kontrolou a nákladnou údržbou).
Zařízení obsahuje řadu mechanických a elektrických řešení, která zabraňují nebezpečným situacím a zajišťují bezproblémový provoz
Vyžaduje zvedák závaží (volitelně pro MF20, součástí pro MF30)
Nevyžaduje přívod stlačeného vzduchu

Ke stažení:

Katalog

 

Zkušební stroje Instron