Torzní doplněk 3.0 pro axiální testovací systémy

 

Společnost Instron s potěšením oznamuje uvedení doplňku Torsion Add-On 3.0 pro univerzální testovací systémy. Tento systém, který byl nedávno přepracován tak, aby využíval výhod nejnovějších funkcí, které nabízí nová řada Instron 6800, nyní nabízí jednodušší, bezpečnější a intuitivnější uživatelské prostředí.

Od svého zavedení v roce 2015 se produktová řada Torsion Add-On stala stále populárnějším nástrojem pro testování široké škály lékařských přístrojů, elektroniky, spotřebního zboží, obalů a automobilových komponent. Jeho schopnost provádět axiální, torzní a simultánní axiálně-torzní testování mu umožňuje simulovat skutečné použití produktů a komponent v testovacím prostředí. Rovněž splňuje požadavky řady mezinárodních zkušebních norem, včetně ISO 11040-4, ISO 80369 a ASTM F543.

 

V rámci redesignu společnost Instron zlepšila trvanlivost a použitelnost produktu pro systémy 6800 i 5900. Integrované mechanické změny mají za následek zvýšení rotačního výkonu i tuhosti a snížení rotační vůle. Ikony směru otáčení jsou koordinovány mezi motorem, ovladačem a softwarem, aby poskytovaly jasnost otáčení ve směru hodinových ručiček a proti směru hodinových ručiček a zabraňovaly neúmyslnému poškození vzorků nebo zařízení. Software pro testování materiálů Bluehill Universal poskytuje plně integrované ovládání rotační osy, včetně nové funkce Otočit do úhlu, která umožňuje uživatelům rychle a snadno přejít na zadaný úhel pouhým zadáním požadovaného úhlu otočení. S vydáním verze 3.0 mohou uživatelé testovacích systémů řady 6800 nyní využívat výhody integrovaného ovladače pro bezpečnější a ergonomičtější provoz.