Příslušenství pro Kompozity

Charakterizace kompozitních materiálů vyžaduje řadu zkoušek za různých podmínek zatížení, např. napětí, stlačení, střih, ohyb a odlupování. Společnost Instron poskytuje řadu vysoce výkonných zařízení pro zkoušení kompozitů, která odpovídají požadavkům příslušných norem ASTM, ISO, EN a dalších zkušebních norem.

Čelisti pro testování napětí v kompozitu

K dispozici jsou ruční i hydraulické typy, schopné provozu v širokém rozsahu teplot. Ruční a hydraulické klínové čelisti s pohyblivým tělem se doporučují pro testování kompozitních materiálů, protože poskytují spolehlivé uchopení zkušebních vzorků při zachování přesného a opakovatelného vyrovnání, které splňuje požadavky Nadcapu pro zkoušky v kosmickém prostoru. K dispozici jsou adaptéry, které umožňují připevnění řady kompozitních zkušebních přípravků k těmto čelistem, což znamená, že  nemusí být odstraněny při změně nastavení testů, což minimalizuje narušení a zvyšuje produktivitu.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompozitní zkušební zařízení pro kompresi
Přípravek proti vzpěru byl původně navržen pro tlakové zkoušky tuhých plastů podle ASTM D695 a pro smykové zkoušky vyztužených plastů podle ASTM D3846. Společnost Boeing poté přizpůsobila přípravek pro použití s ​​vysoce pevnými kompozity a zavedla základnu ve tvaru písmene L, aby zajistila přesné a konzistentní vyrovnání přípravku a vzorku. Standard SACMA následoval design Boeingu s přidaným alternativním podpěrným přípravkem s výřezem, což umožnilo použít slepené tenzometry ve středu vzorku pro přesné měření deformace.

 

 

 

 

 

 

 

Více přípravků pro zkoušky kompozitů naleznete zde.

Zkušební stroje Instron