PNEUMATICKÉ KLÍNOVÉ TAHOVÉ ČELISTI

Podobné jako ruční klínové čelsiti, ale s přidáním pneumatického zavírání pro zvýšení rychlosti a pohodlí při testování. Dostupné modely 100kN a 200kN.

Pneumatické klínové akční čelisti
Pneumatické klínové rukojeti se vyznačují otevřenou přední konstrukcí, která usnadňuje snadné vkládání velkých vzorků. Tato série pojme kulaté vzorky o průměru do 60 mm (2,36 palce) a ploché vzorky do tloušťky 70 mm (2,75 palce). Kompaktní design těchto pneumatických klínových čelistí poskytuje optimální využití testovací oblasti při instalaci na testovacích systémech podlahových modelů Instron.

Tyto čelisti jsou zvláště vhodné pro průmyslová prostředí, kde se mohou vyskytovat prach a kovové třísky, a mají ochranné protiprachové kryty, které snadno přilnou k ploškám a chrání pohyblivé povrchy. Volitelná deska adaptéru poskytuje efektivní způsob montáže řetězců sekundárního příslušenství pro testování s nižší kapacitou bez odstranění větších čelistí.

U plošek 2716-110 a 2716-120 mají plošky vee používané u kulatých vzorků záměrně zmenšenou plochu ve středu, což zvyšuje jejich schopnost absorbovat vysokoenergetické testy bez poškození. Tato čelist využívá konfiguraci plošek s děleným věncem, která umožňuje rozptýlení energie bez poškození.

 

ROZSAH APLIKACE
Typ zatížení: tah, * Nevhodné pro zkoušky nulovým / zpětným napětím nebo únavové zkoušky
Materiál vzorku: dráty, plasty, kovy, elastomery
Tvary vzorků: ploché, kulaté

 

 

 

 

Zkušební stroje Instron