Torzní siloměry pro použití s ​​torzními rámy řady 55MT jsou k dispozici v několika kapacitách v závislosti na modelu rámu. Buňky s nižší kapacitou rozšiřují rozsah stroje a zvyšují funkčnost testovacího rámu řady 55MT.

U modelu 55MT1 jsou torzní články miniaturními měniči reakčního momentu. Tyto buňky jsou velmi malé, s vynikající linearitou a opakovatelností. Všechny buňky používají stejný montážní vzor, ​​takže zaměnitelnost upevnění není žádný problém (váha upevnění může být faktorem s buňkou 2 v lb).

Tyto články jsou vybaveny integrovanými montážními a ochrannými deskami proti přetížení, které se používají k montáži hlavní buňky na rámy 55MT1. To poskytuje nejen ochranu buňky, ale také umožňuje extrémně rychlé změny z hlavní buňky na buňku s nízkým dosahem.

U větších rámů 55MT2 a 55MT20 jsou články přírubovými měniči reakčního momentu. To poskytuje vyšší odolnost vůči ohybovým momentům. Buňka má vysokou torzní tuhost a nízkou citlivost.

Všechny buňky pro konkrétní rám používají standardní kruhový vzor pro připevnění, takže buňky se připojí k rámu se stejným hardwarem jako hlavní buňka. Nejsou nutné žádné další adaptéry, protože všechna stávající upevnění se připevňují k buňkám s nižší kapacitou stejným způsobem jako u hlavní buňky.

Všechny torzní články převádějí rotační pohyb na elektrický signál, který je reprezentativní pro indukovaný točivý moment. Pokud je nutné testovat menší vzorky, lze přidat buňky s nízkou kapacitou, aby se zvýšil provozní dosah stroje.

Pokud je maximální aplikovaný točivý moment na zkoušený vzorek hluboko pod kapacitu rámu, přidání buňky s nízkým rozsahem zvýší rozlišení snímače pro měření točivého momentu.

Instalace krouticích momentů na rámy 55MT1 a 55MT2 vyžaduje pouze použití imbusových klíčů, takže výměna je hračka. To snižuje prostoje a zvyšuje produktivitu. U většího modelu 55MT20 je při výměně článků vyžadován momentový klíč s vnitřním šestihranem.

Zkušební stroje Instron